پلان مسجد الغدیر تهران

نقشه اتوکد مسجد الغدیر تهران (DWG)

مسجد الغدير توسط آقاي مهندس جهانگير مظلوم يزدي طراحي و اجرا شده است. طراحي آن از سال ۱۳۵۵ ه‍ . ش آغاز شد و در سال ۱۳۶۱ به بهره‎برداري رسيد.

نقشه اتوکد مسجد الغدیر تهران (DWG)

– مسجد الغدير توسط آقاي مهندس جهانگير مظلوم يزدي طراحي و اجرا شده است. طراحي آن از سال ۱۳۵۵ ه‍ . ش آغاز شد و در سال ۱۳۶۱ به بهره‎برداري رسيد.
– كارفرماي طرح، هيئت امناي مسجد بوده است.
– اسكلت ساختمان فلزي است، و تأسيسات سرمايشي و گرمايشي آن با سيستم فن كويل اجرا شده است.
– بستر طرح، زميني است در شمال تهران، در مجاورت خيابان ميرداماد. مساحت آن ۹۱۸ مترمربع است و ساختمان در حدود ۹۰% از اين سطح را اشغال كرده است.
– همسايگان مسجد از شمال خيابان ۱۰ متري، جنوب خيابان ۶۴ متري ميرداماد (كُندروي شمالي)، و شرق و غرب بناهاي ۶-۵ طبقة اداري ـ مسكوني است. ساختمان از دو طرف شرق و غرب كاملاً به ساختمان‎هاي مجاور چسبيده است. از سمت جنوب عقب نشيني مختصري نسبت به پياده‎رو دارد، و از سمت شمال بدون عقب نشيني نسبت به خيابان ۱۰ متري استقرار يافته است.
– حجم اصلي بنا در حدود ۲۰ متر ارتفاع دارد و احجام كوتاهتري در شمال و جنوب به اين حجم اصلي چسبيده‎اند. تمام ساختمان از خارج و در داخل با آجر نخودي رنگ پوشيده شده است. و جا به جا آجركاري با طرح‎هاي برجسته، و خطوط و نقوش كاشيكاري شده با كاشي آبي رنگي به چشم مي‎خورد.
– ساختمان سه ورودي دارد. يكي در شمال و دو تا در جنوب. ورودي شمالي به حياط سرپو شيده در شمال ساختمان مي‎رسد. ورودي‎هاي جنوي يكي مستقيماً به گنبدخانه باز مي‎شود، و دومي در تراز پائين‎تر از خيابان به راهروي جنبي سالن اجتماعات زيرزمين ختم مي‎گردد.

فضاهای مختلف مسجد به این شرح هستند :
همکف :
۱- ورودی شمالی وجنوبی ۲-حیاط سرپوشیده ۳- شبستان ۴- گنبدخانه
طبقات فوقانی :
۱- طبقه فوقانی شبستان ۲- فضاهای اداری و کتابخانه
زیرزمین :
۱- سالن اجتماعات ۲- وضوخانه و سرویسهای بهداشتی

نمونه پلان مسجد الغدیر تهران -1


 

برای دانلود نقشه اتوکد مسجد الغدیر تهران (DWG) ، در پایین بر روی لینک دانلود کلیک کنید.

دانلود

پلان مسجد الغدیر تهران

حجم : ۶۲Kb

رمز عبور : memarino.ir


 

 

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *