پاورپوینت نماد و نشانه شناسی در معماری

نماد و نشانه شناسی در معماری (۴۰ اسلاید)

در موقع عبوراز خیابان وقتی به چراغ قرمزبرخورد می كنیم ‌،می دانیم كه چراغ قرمزبه معنـــــای « ایست! » است.موسیقی دانی كه دفترچه نت خودرا باز می كند،نشانه های خاصی را می بیند كه می داند هریك چه معنایی دارد.آن چراغ قرمز واین نت موسیقایی « نشانه» ها یی هستند كه ما را درجریان اطلاعات شخصی قرارمی دهند.

پروژه پاورپوینت نماد و نشانه شناسی در معماری ، دارای ۴۰  اسلاید ، شامل سر فصل های زیر می باشد.
مقدمه
درآمدی بر مفهوم نماد و نشانه
مفهوم اشکال هندسی در هنرهای تجسمی
نشانه شناسی در معماری
دسته بندی نشانه ها
دستگاه های نشانه شناسی معماری
گونه شناسی نشانه ها در معماری
رنگ شناسی در معماری
معرفی برخی از نمادها
نمادشناسی باغ
نتیجه گیری

مقدمه:
طبیعت منظم است و قانونمند ،متحد و متنوع ، بی انتها ، دارای هماهنگی های زیرکانه و قدرتمند.
«لوکوربوزیه»:
هر پیامی بویژه پیامهای بصری به كمك علائم مبادله میشود. هر نوع علامت هم بر بیننده نوعی اثر میگذارد و این علامت ها دارای دو جنبه می باشند یكی جنبه ظاهری كه بیان كننده فرم و رنگ و دیگر خصوصیات ظاهری می باشد و دیگر جنبه، جنبه معنایی میباشد. درك معنای یك علامت در اغلب موارد تنها وقتی ممكن است كه بیننده قبلاً مفهوم آن را آموخته باشد مانند یك علامت راهنمایی تا زمانی كه ما نیآموخته باشیم كه چه فرمانی به ما می دهند تنها یك علامت ظاهری است.
ارزش گذاری روی علامت در معماری كاری است بسیار مشكل چرا كه ارزش نشانه ها در معماری از هر دوره به دوره دیگر متغییر بوده است و نیز برای یك معمار مهم و برای دیگری كم اهمیت تر میباشد.
با توجه به مطالب بالا حقایق و اتفاقات زیادی در ماوراء درك انسان قرار دارند او را واداشته تا برای ابراز اندیشه و فكر خود كه بیان كردن آن با زبان مشكل است نظامهایی از علائم گوناگون ابداع كند. كه رفته رفته اسم نماد به خود گرفته است. ”كارل گوستاویونگ“ می گوید واژه یا تصویر زمانی یك نماد است كه متضمن چیزی در ماورای معنای آشكار و مستقیم خود باشد.
حالا در مقابل نماد نشانه را داریم كه بعضی ها فكر می كنند این دو از نظر مفهومی یكی می باشند ولی با نظری مختصر در مورد فرق نماد و نشانه می توان این مثال را آورد: یك شی لوكس را در نظر بگیرید این شیء تا زمانی لوكس اسـت كه برای فرد خاص باشد یا استفاده خاص داشته باشد.در غیر اینصورت چیز معمول می باشد. حالا این چیز لوكس میشود نماد و چیز معمولی نشانه می باشد.

 

برای دریافت پروژه  پاورپوینت نماد و نشانه شناسیپاورپوینت نماد و نشانه شناسی در معماری

در معماری در پایین رویلینک دانلود کلیک کنید.

دانلود

رمز فایل : memarino.ir

حجم :۷۴۴kb

فرمت : rar

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *