پاورپوینت آشنایی با روستای ابیانه2

پاورپوینت آشنایی با روستای ابیانه (۷۶ اسلاید)

ابیانه از روستاهای کمیاب سرزمین ایران است که کم و بیش توانسته وحدت و یکپارچگی خود را با طبیعت حفظ کند . نکات و ظرایفی که در معماری روستای ابیانه به جهت سازگاری با اقلیم و محیط رعایت شده ، قابل توجه می باشد.این مقاله با هدف بررسی چگونگی تلفیق معماری ابیانه با اقلیم و سرزمین خویش تنظیم گشته و سعی شده تا پس از شناخت خصوصیات کلی این روستا ، نحوه آمیختگی معماری بافت روستا با طبیعت اطرافش شناسایی گردد و هنر خودجوش معماران زبردست این مرزوبوم در ایجاد پناهگاهی ایمن و آرامش بخش مورد تحسین قرار گیرد.
در نهایت به تغییراتی که ناشی از عدم تفکر و تعقل صحیح پیرامون ساخت و سازهای درون روستا صورت گرفته و زوال و نابودی بافت ارزشمند روستا را سبب شده است ، خواهیم پرداخت.

پروژه پاورپوینت  آشنایی روستای ابیانه ، دارای ۷۶ اسلاید ، شامل سر فصل های زیر می باشد.

مقدمهپاورپوینت آشنایی با روستای ابیانه2
معرفي روستا
جغرافيا
وجه تسميه
تاريخچه ابيانه
دلايل استقرار در منطقه
موقعيت و نحوه استقرار
تاثير محيط طبيعي بر اقتصاد مردم
فرهنگ و سنت
آثار تاريخي
بناهاي مسكوني
استفاده اهالي از گياهان منطقه
نقش طبيعت در معماري ابيانه
ويژگيهاي زمين شناسي منطقه
مخروط افكنه
سنگها
عناصر تشكيل دهنده قطعات بافت
نحوه اجراي ساختمان
نحوه اجراي ديوارها
نحوه اجراي سقف
ويژگي نما در ساختمانها
نقش خاك در ساختمانهاي ابيانه
ويژگي دربها
ويژگيهاي بدنه خانه
بررسي يك نمونه از خانه هاي ابيانه
چگونگي گردش و نمود آب در روستا
برخي از باورها و اعتقادات مردم درباره طبيعت
نگاهي به وضعيتكنوني روستاي ابيانه
منابع

معرفي روستا

در دامنه کوه کرکس روستایی بس کهن واقع است به نام ابیانه این روستا را به اعتبار آثار و بناهای تاریخی پرتنوعش باید از زمره استثنائي ترین روستاهای ایران به شمار آورد شکوه معماری بومی و سرشار از زیبائی این روستا، آن را در شمار نمونه های کم نظیر دیدنیهای جهان درآورده است. ابیانه نقطه ای خوش منظره و خوش آب و هوا و دارای موقعیت طبیعی مساعدی است در دوره صفویه هنگامی که شاهان صفوی برای ییلاق به نطنز میرفتند بسیاری ازنزدیکان آنها و درباریان ترجیح میدادند در ابیانه اقامت کنند

جغرافيا

روستای تاریخی ابیانه از نظر تقسیمات کشوری در استان اصفهان واقع شده است و در فاصله بین مسیر کاشان نطنز قرار دارد. میانگین بارندگی در آن بالاتر و میانگین درجه هوا پایین تر از اصفهان است، به همین دلیل آب و هوای مطبوعی دارد .
منطقه ای که دره ابیانه در مرکز آن قرار دارد حوزه آب ریز برز رود را در بر می گیرد و بین ۲۷ و ۳۰ درجه الی ۳۷ و ۳۰ درجه عرض شمالی و ۳۰ و ۵۱ درجه الی ۳۷ و ۵۱  طول شرق واقع شده است. مهم ترین ارتفاعات این منطقه راکوه زیرپل با۳۳۹۸ مترتشکیل می دهد. در حد واسط قلل مرتفع و کوههای کشیده، دره ابیانه مشاهده می گردد . دره ابیانه از نظر شکل و ساختمان منطقه ای چین خورده با رشته کوههای متعدد است.که عموماً از جنوب غرب به شمال غرب کشیده شده اند .


عنوان :پروژه پاورپوینت آشنایی با روستای ابیانهنمونه پاورپوینت آشنایی با روستای ابیانه2

تعداد صفحه : ۷۶ اسلاید

حجم : ۱۶٫۷mb

3,000 تومان – خرید

 


 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *