پاورپوینت روستای درفک(2)

پاورپوینت بررسی روستای درفک (۶۹ اسلاید)

شکل کلی معماری سنتی از سنت عامیانه سر چشمه می گیرد و سنت عامیانه همان سنت بلاواسطه و ناخود آگاهی است که در بطن یک فرهنگ مردمی جریان دارد و کونه های معنوی و مادی و متأثر از نیاز ها و ارزش های مربوط به آن ها و نیز بر مبنای خواستها و آرمان های آنها و بالاخره به پیروی از رنج هاو شادیها و آرامشهای انسانی شکل می گیرد معماری ساده روستایی در قالب این سنت ها ادراکی از جهان است که به وضوح دیده می شود . معماری روستایی و بومی دارای خطوط ارتباطی مستقیم ، بلاواسطه و محکمی با زندگی روزمره آن ها است .

پروژه بررسی روستای درفک، دارای ۶۹ اسلاید ، شامل سر فصل های زیر می باشد.

فهرست

بررسی جاذبه های روستا

شناخت کیفیت ابنیه رو ستا و بررسی مصالح ساختمانی و کاربرد آن ها

بررسی شبکه های ارتباطی به روستا

تعیین مراکز اولیه روستا و مراکز محله

بررسی تاسیسات آب آشامیدنی،برق،مخابرات،فاضلاب و نحوه دفع آب های سطحی

تجزیه وتحلیل و ارائه و پیشنهادات

پیش بینی و ضعیت اقتصادی روستا در آینده

تجزیه و تحلیل شبکه های ارتباطی داخل روستا

تعیین محدودیت ها و امکانات توسعه فیزیکی

چند نمونه نقشه خانه ی روستایی

منابع


 

بررسی جاذبه های روستا

وجود امام زاده روستا را به مکانی جهت جذب تبدیل کرده است، از دیگر مواردی که موجب جذب افراد به این روستا می شود . سنگی است که سوراخی به طول یک متر و قطر دهنه حدود ۴۰ سانتی نتر دارد . در زمان های قدیم مبتلایان به سیاه یرفه با عبور از داخل این سنگ بهبود می یافتند و درخت کنار آن را مقدس می دانستند . همچنین اهالی روستا معتقدند که رد سم اسب حضرت علی بر روی سنگ به جا مانده است .پاورپوینت روستای درفک

این جاذبه ها می تواند تأثیر به سزایی در توسعع آتی روستا و افزایش میزان در آمد آن داشته باشند که بایستی به عنوان یک عامل مهم در برنامه ریزی به آن توجه نمود  بطور حتم وجود جاذبه های گردشگری و توریستی و تفرجگاهی ذکر شده در روستا و فضاهای اطراف آن عامل بسیار با اهمیتی در توجه به بخش خدمات گردشگری و سیاحتی و خدمات وابسته به آن و آفزایش درآمد روستا و کمک به بهسازی موقعیت آن خواهد بود .

شناخت کیفیت ابنیه رو ستا و بررسی مصالح ساختمانی و کاربرد آن ها

شکل کلی معماری سنتی از سنت عامیانه سر چشمه می گیرد و سنت عامیانه همان سنت بلاواسطه و ناخود آگاهی است که در بطن یک فرهنگ مردمی جریان دارد و کونه های معنوی و مادی و متأثر از نیاز ها و ارزش های مربوط به آن ها و نیز بر مبنای خواستها و آرمان های آنها و بالاخره به پیروی از رنج هاو شادیها و آرامشهای انسانی شکل می گیرد معماری ساده روستایی در قالب این سنت ها ادراکی از جهان است که به وضوح دیده می شود . معماری روستایی و بومی دارای خطوط ارتباطی مستقیم ، بلاواسطه و محکمی با فرهنگ تئده ها و با زندگی روزمره آن ها است. ویژگی های مساکن به لحاظ مصالح ساختمانی مورد استفاده در آن ها تیپ خاص مناطق دشتی را نشان می دهد . مصالح به کار گرفته شده در ساخت و ساز های روستا در زمان گذشته گل ، چوب و آجر بوده که به مرور زمان این مصالح تغییر یافته و در سال های اخیر در روستا از آهن نیز برای اسکلت ساختماناستفاده شده است . عمده مصالح مورد استفاده در ساخت واحد های ساختمانی جدید روستا آهن ،آجر ،سیمان ،گچ و شن است مه از شهر و سایر مصالح نیز مانند چوب ،خاک و سنگ از محل خود روستا تأمین می گردد.

.

.

.

برای دریافت پروژه پاورپوینت بررسی روستای درفک، در پایین روی لینک دانلود کلیک کنید.


رمز فایل : memarino.irپاورپوینت روستای درفک(2)

حجم :۱۲mb

فرمت :rar

دانلود


 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *