پاورپوینت روستای ارسی

پاورپوینت روستای ارسی (۱۳۵اسلاید)

بر اساس آخرین تقسیمات سیاسی روستای ارسی از جمله روستاهای آذربایجانشرقی شهرستان جلفا از بخش مرکزی و دهستان ارسی به مرکزیت روستای ارسی(همان روستای مورد مطالعه)محسوب می شود. بنابراین در ابتدا موقعیت شهرستان جلفا را مختصرا توضیح می دهیم. از نظر تقسیمات سیاسی شهرستان جلفا در گذشته قسمتی از شهرستان مرند بوده که در سال ۱۳۷۴ خود تبدیل به شهرستان گردیده است .بر اساس آخرین تقسیمات سیاسی شهرستان جلفا دارای ۳شهز(جلفا و هادیشهر و سیه رود)و ۵ دهستان(شجاع و ارسی و داران و نوجه مهر و دیزمار غربی) می باشد که در قالب دو بخش مرکزی و سیه رود سازمان یافته اند.

پروژه پاورپوینت روستای ارسی ، دارای ۱۳۵ اسلاید ، شامل سر فصل های زیر می باشد.

فهرست

مطالعات پایه در سطح روستا

بررسی تحولات جمعیتی آبادیهای حوزه ی نفوذ

شناسایی پایه در سطوح روستا

تبیین نقاط قوت و ضعف روستا از نظر محیطی

بررسی های اجتماعی

بررسی ویژگی های جمعیتی روستا در وضع موجود

جمعیت فعال اقتصادی و نرخ اشتغال

جمعیت لازم التعلیم

ويژگيهاي عمومي اقتصادي روستا (نرخ بيكاري و اشتغال، جمعيت فعال، تحولات و ساختار اشتغال، گروههاي عمده شغلي و….)

ويژگي هاي فعاليت زراعت و باغداري(سطح اراضي، تعداد خانوار بهره بردار، ميزان توليد،ارزش اقتصادي توليد،مراجعات و وضعيت بازار و ….)

بررسي كالبدي

تعیین مصالح بکار رفته در ساختمانهای موجود در روستا

شناخت قابلیتهای وجاذبه های گردشگری

خدمات رفاهی (اجتماعی و اقتصادی)

تحلیل ویژگی های محیطی – اکولوژیک

برنامه ارتقاء كمي و كيفي محصولات زراعي، باغي ، دامي و …

برنامه ایجاد واحدهای کارگاهی صنایع تبدیلی، تولیدی و….

ارائه طرح توسعه و عمران روستا

تعاریف مربوط به زلزله

مقررات زیست محیطی مربوط به نحوه استفاده از عناصر طبیعی و فعالیت های اقتصادی و خدماتی موجود یا پیشنهاد های طرح بر اساس ظوابط مصوب سازمان حفاظت محیط زیست

ظوابط مربوط به نحوه ساخت و ساز در روستا

مقررات تفکیک زمبن و نحوه استفاده از اراضی در کاربری های مختلف

تعیین ظوابط اصلاح معابر روستا


 

مطالعات پایه در سطح روستا

بر اساس آخرین تقسیمات سیاسی روستای مورد مطالعه از جمله روستاهای آذربایجانشرقی شهرستان جلفا از بخش مرکزی و دهستان ارسی به مرکزیت روستای ارسی(همان روستای مورد مطالعه)محسوب می شود. بنابراین در ابتدا موقعیت شهرستان جلفا را مختصرا توضیح می دهیم. از نظر تقسیمات سیاسی شهرستان جلفا در گذشته قسمتی از شهرستان مرند بوده که در سال ۱۳۷۴ خود تبدیل به شهرستان گردیده است .بر اساس آخرین تقسیمات سیاسی شهرستان جلفا دارای ۳شهز(جلفا و هادیشهر و سیه رود)و ۵ دهستان(شجاع و ارسی و داران و نوجه مهر و دیزمار غربی) می باشد که در قالب دو بخش مرکزی و سیه رود سازمان یافته اند. در میان دهستانهای پنج گانه ی شهرستان دهستان شجاع با ۹/۴۷۱ کیلومتر مربع وسیع ترین دهستان و دهستان ارسی با۶/۱۹۰ کیلومتر مربع کوچکترین دهستان بشمار می آید. همچنین نوجه مهر و دهستان دیزمار غربی به ترتیب با ۲۶و۵ پارچه آبادی دارای سکنه بیشتر و کمترین تعداد روستا را بخود اختصاص داده اند.

بررسی تحولات جمعیتی آبادیهای حوزه ی نفوذ

همانطور که قبلا اشاره شد روستای ارسی بر اساس مطالعات و بررسیهای مشاور و طرح ساماندهی سکونتگاهی روستایی وظیفه خدمات رسانی به روستا های زاویه و قشلاق را به عهده دارد. در زیر به بررسی تحولات جمعیتی روستاهای تحت نفوذ دهستان ارسی می پردازیم.

(۱بررسی تحولات جمعیتی زاویه:

طبق بررسی های صورت گرفته جمعیت روستا در سال ۱۳۴۵برابر با ۴۵۵ نفر در سال ۱۳۵۵ برابر با ۵۵۸ نفر در سال ۱۳۶۵ برابر با ۶۵۷ نفر و در سال ۱۳۷۵ برابر ۵۰۲ نفر و نهایتا در سال ۱۳۸۵ برابر با ۵۶۱ نفر بوده است. همچنانکه در جدول مشاهده می شود روستای زاویه بغیر از دهه ۷۵ با افزایش جمعیت مواجه بوده است.

(۲بررسی تحولات جمعیتی روستای قشلاق:

طبق بررسی های صورت گرفته جمعیت روستا در سال ۱۳۴۵ برابر با۱۲۷۷ نفر در سال ۱۳۵۵ برابر با ۱۱۹۸نفر در سال ۱۳۶۵ برابر با ۱۲۷۹ نفر و در سال ۱۳۷۵ برابر ۹۶۷ نفر و نهایتا در سال ۱۳۸۵ برابر با ۹۱۵ نفر بوده است. همچنان که در جدول مشاهده می شود روستای قشلاق بغیر از دهه۵۵-۶۵ در بقیه ی دهه ها با کاهش جمعیت مواجه بوده است.

.

.

.

برای خرید پاورپوینت روستای ارسی در پایین بر روی لینک کلیک کنید.


عنوان پروژه: پاورپوینت روستای ارسیپاورپوینت روستای ارسی

تعداد صفحه : ۱۳۵اسلاید

حجم : ۱۲mb

10,000 تومان – خرید

 

نمونه پاورپوینت روستای ارسی (1)

نمونه پاورپوینت روستای ارسی (2)

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *