پاورپوینت روستای پیغام

پاورپوینت معرفی روستای پیغام (۲۴ اسلاید)

روستای پیغام در استان اذر بایجان شرقی ،شهرستان کلیبر ، بخش مرکزی ، دهستان پیغان چای قرار دارد.

پروژه پاورپوینت معرفی روستای پیغام ۲۴ اسلاید بوده و شامل سرفصل های زیر می باشد.

جغرافیای سیاسی روستای پیغام

موقعیت قرار گیری روستا

وضعیت راههای ارتباطی

مورفولوژی

بررسی وضعیت اقلیمی

بررسی منابع طبیعی آب در حوزه ی نفوذ

آمارجمعیتی

بررسی منابع تامین آب آشامیدنی و کشاورزی روستا

تعیین محدوده ی اراضی و منابع طبیعی روستا

کاربری آموزشی روستا

مکانهای مخروبه

باغات

اراضی بهداشتی درمانی

اراضی تجاری خدماتی

صنایع کارگاهی

اراضی بایر


 

موقعیت جغرافیایی روستای پیغام

در حال حاضر پیغان به عنوان یک نقطه ی روستایی از دهستان پغان چایی از توابع بخش مرکزی شهرستان کلیبر در استان آذربایجان شرقی قرار دارد.این روستا درمختصات جغرافیایی ۳۸،۴۶،۲۴ عرض شمالی و ۴۷،۴،۱۶ طول شرقی درارتفاع ۱۴۴۰متری ازسطح آبهای آزادواقع می باشد . فاصله این روستا از مرکز شهرستان وبخش کلیبر۱۰ کلیومترمیباشد.

موقعیت قرار گیری روستا

روستای پیغان در موقعیت مکانی فعلی در دو سر شماری ۱۳۴۵-۱۳۵۵ وجود خارجی نداشته است در این سر شماری ها در فاصله ی ¾ کیلو متری غرب روستای فعلی که در حال حاضر تقریبا خالی از سکنه شده است قرار داشته است قبل از سر شماری ۱۳۵۵ در محل کنونی روستا فقط چندین واحد تجاری و قهوه خانه برای ارائه خدمات به مسافرین جاده تبریز-کلیبر و عشایر بعد از انقلاب در سال ۱۳۵۸ به علت موقعیت قرار گیری و نسبی مشخص روستا و سر راهی بودن آن و نهایتا قرارگیری آن درسراهی به تدریج توسعه یافته و با مهاجرت دسته جمعی و خانوار ساکنین پغان علیا مشخص شده است.لذا ساکنین فعلی این روستا ۸۵% از طریق مهاجرت جمعیت پیغان علیا تامین و اسکان یافته و۱۵% بقیه از روستای دمریق و دیگر روستاها به مکان فعلی مهاجرت کردند. از لحاظ موقعیت جغرافیایی عبور رودخانه پیغان چایی از حاشیه ی شرق روستا بدان جایگاه ویژه ای بخشیده است.

وضعیت راههای ارتباطی

جاده اصلی آسفالته بین شهریکه ارتباط کلیبر رابامرکز استان وبا نقاط بیرون استان مرتبط می نمایدجاده اهر-کلیبر می باشد نظر به اینکه درحال حاضر به غیراز کلیبر نقطه شهری دیگری وجود ندارد(خمارلواخیرا بعنوان نقطه شهری اعلام شده وشهرداری ودیگر ادارات درآن مستقر شده است )بعدازکلیبرراه اصلی آسفالته ادامه یافته واین جاده آسفالته که درابتدا درجهت جنوبی –شمالی وبعدادرجهت شرقی –غربی ادامه مسیر می دهد ومرکز دهستان ومرکز بخش خدا آفرین (خمارلو)رابه مرکز شهرستان یعنی کلیبر متصل می نماید. راههای روستایی ازاین محور منشعب شده وارتباط روستاها با مرکز شهرستان راتامین می نماید.جاده آسفالته بعدازکلیبرنهایتا درامتدادرودخانه ارس ادامه یافته وبعدازگذشتن ازمحدوده شهرستان به شهر جلفا متصل شده وشاخه ای ازآن نیز به مرکز استان(تبریز)متصل می گرددومرتبط کننده شهرستان کلیبرباشهرستان جلفا …

.

.

.


برای دریافت پاورپوینت معرفی روستای پیغام در پایین بر روی لینک دانلود کلیک کنید.پاورپوینت روستای پیغام

دانلود

رمز فایل : memarino.ir

حجم : ۶٫۸۱mb

فرمت : rar


 

 

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *