معماری در دوره افشاریه

دانلود پاورپوینت معماری در دوره افشاریه (۱۲اسلاید)

 

پروژه پاورپوینت معماری در عصر افشاریه به صورت اختصاصی از سوی سایت “معمارینو”خدمت شما دوستان عزیز برای دانلود رایگان قرار گرفته است. برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه کنید.

فهرست

مقدمهمعماری در دوره افشاریه

معماری در دوره افشاریه

ویژگی های معماری عصر افشاریه

آثار به جا مانده از این دوره

ویژگی های قصر خورشید(کلات نادری)

مسجد کبود

پل سازی در دوره افشاریه

منابع

 

مقدمه

سلسله صفویان در دوران شاه سلطان حسین رو به ضعف نهاد و پس از حمله محمود افغان و قتل شاه سلطان حسین و اطرافیانش شاه طهماسب دوم متواری شده و بعد ها با نادر قلی ( نادر شاه افشار ) آشنا شد و نادر شاه توانست افغانها را تارو مار کند و در سال ١١۱۴رسما تاجگذاری کرد و سرانجام توسط یکی از نیروهای خودی به قتل رسید.

معماری ایران در دوره افشار

معماري‌ ايران‌ در دوره‌ افشاريه‌ و بويژه‌ دوره‌ سلطنت‌ نادرشاه‌ افشار پيشرفت‌ چنداني‌ نداشت‌. دراين‌ دوره‌ سبك‌ جديدي‌ در تاريخ‌ معماري‌ ايران‌ مشاهده‌ نمي‌شود و معماران‌ بيشتر شيوه‌ معماري‌ عهد ‌صفويه را ادامه‌ دادند با اين‌ حال‌ برخي‌ شواهد حكايت‌ از آن‌ دارد كه‌ در صورت‌ آرامش‌ محيط اجتماعي‌ و سياسي‌ اين‌ هنر مي‌توانست‌ حتي‌ به‌ دستاوردهاي‌ مهمي‌ نيز نايل‌ آيد. ظاهرا نادرشاه‌ خود از اقدامات‌ عمراني‌ سر رشته‌اي‌ داشته‌ و به‌ شهرسازي‌ و نوآوري‌ در هنر معماري‌ و شهرسازي‌ چندان‌ نيز بي‌توجه‌ نبوده‌ است‌. احداث‌ شهر نادر آباد در برابر شهر قندهار از مهمترين‌ تلاش‌هاي‌ اين‌ فاتح‌ خونريز درتوسعه‌ هنر معماري‌ بود. وي‌ در هنگام‌ محاصره‌ قندهار در مقابل‌ آن‌ شهر جديدي‌ را پي‌افكند كه‌ از كليه‌ امكانات‌ رفاهي‌ آن‌ روزگار برخوردار بوده‌ است‌: نادر گويا پس‌ از فتح‌ دهلي‌ نو بسياري‌ از معماران‌ و بنايان‌ هنري‌ را با خود به‌ ايران‌ آورد و اين‌ معماران‌ عمارت‌ نويي‌ در مناطق‌ مختلف‌ ايران‌ از جمله‌ نادرآباد احداث‌ كردند. نادرشاه‌ همچنين‌ مجموعه‌اي‌ از ساختمان‌هاي‌ باشكوه‌ و مجلل‌ را در شهر رادكان‌ ……

.

.

.

برای دریافت فایل پاورپوینت  معماری در دوره افشاریه  در پایین بر روی لینک دانلود کلیک کنید.

دانلود

رمز فایل : memarino.ir

حجم : ۵٫۲۷mb

فرمت : rar

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *